Yin joga v elemente kov s Renčou Kenderessy

Ak si aj Vy potrebujete vytvoriť priestor vo vašom tele, v živote a v mysli, stíšiť sa a byť bdelími k sebe a tým aj k ostatným, viac plynúť a menej kontrolovať, potom je Yin joga jednou z možností pre Vás. Aby sme boli otvorení zmenám v živote a všetkému novému, je dôležité nechať odísť staré a nepotrebné. Yin joga nás naučí pustiť veci nepotrebné, prijať a vidieť nové a plynúť so životom v bdelosti. Špeciálne obdobie jesene je tým charakteristické.
Srdečne Vás pozývam na zážitkovú cestu počas workshopu YIN YOGY, ktorej zostava výrazným spôsobom zlepšuje prúdenie životnej energie v meridiánoch orgánov najviac aktívnych v jeseni: pľúca a hrubé črevo. Neviete, čo môžete očakávať? Neočakávajte vôbec nič, len prijímajte...

Budeme sa venovať elementu KOV/"Neskorá jeseň”. S jeseňou súvisí zber (úrody), takže metaforicky aj prakticky „žneme, čo sme v predošlých obdobiach zasiali“. Ak je táto fáza vyladená a v harmónii, prináša mnoho uspokojenia.
Jeseň je ročným obdobím, kedy sa všetko spomaľuje, ukľudňuje, no v živote to býva pre mnohých “druhá jar”, kedy máme silné nutkanie ešte niečo skúsiť, zažiť. Nové začiatky, experimentovanie, skúšanie sa môže ľahko vykloniť z rovnováhy. Na fyzickej úrovni sa to prejavuje vyklenutým hrudníkom smerom von, akoby nás niečo ťahalo vpred. Protipólom je zas telo schúlené do seba, ktoré akoby sa scvrkávalo poď ťarchou úzkostí, smútku, pocitu prázdnoty. Smútok je emóciou elementu kov. Otázky: “Čo tu robím?” “Aký zmysel má môj život?” prichádzajú, ak sme v elemente Zem nenašli svoj stred.

Yin joga pracuje s vnútornými spojivovými štruktúrami tela “fasciami”. Asány spôsobujú jemnú trakciu spojivových tkanív. Svalová sila nám nedá pocit ľahkosti a priestoru tela, to nám umožní až zvýšená flexibilita kĺbov, ktorá sa deje pri praktizovaní Yin jogy.

Profesionálni atléti neodchádzajú do dôchodku, pretože by mali problém so svalmi, ale preto, že majú problém s kĺbami.

Práve Yin joga nám predĺžuje spojivové tkanivá a vhodným spôsobom stimuluje kĺby. Asány sú pasívne, bez "zapojenia” svalov, využíva sa tu pôsobene gravitácie na naše telo. Pozície sú statické, cvičia sa hlavne v sede a ľahu, s využitím pomôcok (vankúše, deky, bolstre, bloky). Zotrvávame v nich niekoľko minút, bez svalového napätia. Tým dokážeme efektívne natiahnuť poskracované časti tela. Yin joga ovplyvňuje telo fyzické, energetické aj mentálne. Vďaka hlbokému pozorovaniu a akceptovaniu na všetkých úrovniach sa priblížite k sebe.

Yin joge sa venujem už niekoľko rokov, očarila ma v roku 2013 v Londýne, kde som skoro rok zbierala teoretické aj praktické skúsenosti pod vedením skvelého učiteľa Luiza Veigu, ktorý mi ukázal cestu k mojim dvom jogovým „láskam“: Yin Yoge a Ashtanga Yoge. Aktuálne ma nájdete v Banskej Bystrici v jogovom štúdiu Jogovňa, ktoré je pre mňa skutočným druhým domovom...kde ma nájdete každý deň.

Čo nás spolu čaká:
v sobotu: ZÁŽITKOVÁ 120 minút YIN YOGY V ELEMENTE KOVU +relaxácia s tibetskými miskami
v nedeľu: CELOTELOVÁ YIN YOGA + levia meditácia

A povieme si niečo viac... k yin joge, povieme si o piatich elementoch v nás a okolo nás
- Charakteristika elementu Kov, dráhy meridiánov pľúc a hrubého čreva
- Čo spôsobuje ich oslabenie a čo ich naopak harmonizuje
- Ako sa nedostatok prejavuje v našom emocionálnom svete
- Stravovanie a starostlivosť o telo vrátane šankaprakšalány (očisty hrubého čreva: cviky + návod +rady a typy)
- Podpora imunity- kovový štít

Rada Vás spoznám a teším sa na Košice!
S láskou Renča

RYT500 YA, certifikovaný lektor jogy 1. a 2.stupňa
Renáta Kenderessyová
__________________________________________________________

MIESTO:
Santosha Yoga Shala
Alžbetina 42 (1. pochodie)
Košice

ČAS:
sobota 24.10.
16,30-19,30 hod
Nedeľa 25.10.
09,00-12,00 hod

CENA:
40 EUR

PRIHLÁSENIE:
Pošlite email na info @tinichrisi.sk

V prípade záujmu o lekcie nás prosím kontaktujte na: info@tinichrisi.sk alebo zaslaním správy na facebooku