Joga pre deti

Joga pre deti

OZNAM: Hľadáme do tímu certifikovaných lektorov jogy pre dospelých a deti. V prípade záujmu, pošlite motivačný list na info@tinichrisi.sk

Cvičenie jogy by malo deťom prinášať predovšetkým radosť z pohybu a sebauvedomenie. Pravidelným cvičením jogy deti získajú pružnejšie a zdravšie telo a myseľ, lepšiu koordináciu a rovnováhu a budú sa vedieť lepšie sústrediť a relaxovať. V neposlednom rade joga cviky na chrbticu pomáhajú uvoľniť chrbticu po sedení v školskej lavici a zároveň sa aj posilňuje chrbtové svalstvo.

Pre deti je prirodzený pohyb, ktorý u nich netreba potlačovať. Aj preto je cvičenie jogy a kurzy jogy s deťmi odlišné od jogy pre dospelých. 

Deti by sa cvičením jogy mali naučiť počúvať svoje telo, vedieť vyjadriť svoje pocity, rozumieť im a zároveň rešpektovať ostatných. Okrem všetkého učí kurz jogy deti správne motorické návyky, vedie k schopnosti uvedomiť si napätie a vedomé uvoľnenie v tele, učí správne dýchanie a rozvíja kreativitu. Joga tieto všetky benefity rozvíja u detí v nesúťaživom prostredí.

Joga je o prítomnom okamihu TU a Teraz to znamená, že deti sú “joga”, len možno vplyvom viacerých faktorov na to zabudli.
My sa im budeme snažiť ukázať ich pôvodnú cestu.

Tešíme sa na Vás :)