O nás

Moderná doba so sebou prináša aj vplyvy, ktoré sa veľkou mierou podieľajú na zhoršujúcom zdravotnom stave svetovej populácie. Veď to všetci dobre poznáme, rýchle životné tempo, stres, nesprávna strava a sedavé zamestnanie. V dnešnej dobe sa ľudia stále viac obzerajú po možnostiach ako minimalizovať alebo úplne odbúrať tieto nevhodné vplyvy zo svojho každodenného života a tým si utužiť svoje psychické a fyzické zdravie. Jedným z riešení je joga, ktorá ponúka fyzický pohyb/cvičenie v nadväznosti so stlmením mysle, meditáciou.

Joga nie je len o fyzickom pohybe, ale otvára nám cestu k životu s láskou ku sebe a k ostatným, rešpektovaniu prírody a jej darov. Cieľom našich jogových cvičení je mať srdce otvorené, telo silné a pevné, myseľ pružnú. Joga nám ukazuje len cestu, ale vykročiť po nej musí rozhodnúť každý sám.

TiniChrisi tím tvoria úžasní ľudia, ktorí sú každí jedineční a čarovní.

Viac sa o každom dočítate v profiloch tímu.

Vedieme súkromné a aj skupinové lekcie jogy. Taktiež organizujeme a vedieme vlastné jogové kurzy a workshopy zamerané na výučbu Ashtanga jogy v tradičnom učení podľa Sri K.Pattabhi Joisa. Máme skupinové a súkromné hodiny detskej jogy, kde sa pracuje s jedinečnosťou každého dieťaťa s prihliadnutím na konštitúciu dieťaťa podľa ajurvédy (sesterský odbor jogy). Organizovanie pravidelných jogový pobytov do exotických a domácich destinácií sú súčasťou filozofie tímu TiniChrisi. A samozrejme sa vždy veľmi tešíme na našich jogových hostí, ktorých k nám pozývame, aby nám všetkým odovzdali svoje skúsenosti a poznatky zo sveta jogy, esenciálnych olejov, zdravého stravovania a kvantovej terapie.

Tešíme sa na stretnutie s vami :)
TiniChrisi tím


NÁŠ JOGOVÝ TÍM

Martina "Tini" Varholik

Ahojte,

Volám sa Tini a ja som tá, ktorá to všetko spískala :).

S jogou som prišla do kontaktu už v mladosti vďaka môjmu tatimu, Emilovi, ktorý ju pravidelne cvičil. Od roku 1999 som začala pravidelne meditovať každý deň, postupne som pridala pranayamu a začala som praktizovať Iyengar jogu. Joga mi fantasticky pomáhala na chrbát, ale ani po 10 rokoch praxe som sa v nej nenašla. Stále mi niečo chýbalo, niečo nepomenovateľné. A potom som sa dostala na prvú hodinu Ashtanga jogy a vedela som, že to je to ........ ten plynulý dych v spojení s pohybom. Moje srdce, moje telo a moja myseľ našli to čo ma napĺňa, čomu verím a viem, že funguje. Ten moment keď všetky starosti a povinnosti zostanú v šatni, ten pocit keď som na podložke len ja so svojim silným dychom, ktorý ma unáša na vlne pohybu. Ten čas keď sa učím nové veci a cítim sa ako dieťa, ktoré skúša svoje prvé kroky, padám, ale vždy vstanem a teším sa keď sa mi to podarí. Časom som začala učiť a moja radosť zo spojenia s ostatnými je neopísateľná. Pretože všetci sme rovnakí, všetci sme jedno.

Na podnet môjho syna Christianka som sa začala venovať aj detskej joge, keďže deti sú svetlom našej budúcnosti a je nevyhnutné, aby v dnešnej pretechnizovanej dobe dokázali stíšiť svoju myseľ, zvýšili svoju koncentráciu a hlavne aspoň na chvíľu sa vypli zo sveta blikajúcich obrazoviek. Vďaka deťom a ich spätnej väzbe som si uvedomila dôležitosť konceptu detskej jogy, ako súčasť poslania v joge. Christiankovi patrí moja veľká vďaka, že ma týmto smerom nastavil.

Pravidelne sa zúčastňujem workshopov a učiteľských tréningov Ashtanga jogy pod vedením Nancy Gilgof, Manju P. Jois, David Swenson, David Williams  a Jaro Pávek. Taktiež sa učím technike práce s detičkami v Českej Asociácii Detskej Jogy (ČADJ). Svoju jogovú cestu a poznanie rozširujem aj o Hatha jogu pod vedením skúseného učiteľa, ktorý ma vedie jej cestami.

Som certifikovaná inštruktorka

           

Teším sa na hodiny s Vami :)
Tini

 

Emil

Ahojte, volám sa Emil. Pochádzam zo športovo založenej rodiny, ktorá uprednostňovala lyžovanie, plávanie, turistiku. Od roku 1987 sa stravujem prísne vegetariánskym spôsobom. Častým športovaním, bolo moje telo pevné, ale veľmi tuhé, napriek občasnému strečingu. Pred 50-tym rokom môjho života som zistil, že si neviem pomaly zaviazať šnúrky na topánkach. Dostal som vnuknutie (predstava ohybného jogína ), že joga je to správne fyzické cvičenie, aby som získal späť ohybnosť tela. Časom som sa dopracoval do hlbších a hlbších vrstiev jogového učenia, nielen fyzické cvičenie, ktoré ma úplne uchvátilo. Od toho času, od roku 1996, cvičím jogu pravidelne každý deň, v dnešnej dobe 1,5-2h denne. Joga je pre mňa životná cesta a nie cieľ.

Učenie jogy pretavujem do svojho každodenného života. Tešiac sa na každý nový deň a nové zákutia, ktoré na svojej ceste jogy objavím. Rád sa s vami podelím o svoju cestu.

Emil